Ali Coşkun Mobilya’nın Temelleri 1950 yılında, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Örencik Köyü’nde atılmıştır. İlk kuşak olan Mustafa COŞKUN Mudurnu ilçesinde un değirmeni işletmecisiydi. İkinci kuşak olan 1926 doğumlu Ali COŞKUN babasının işlettiği un değirmenindeki un tozundan rahatsızlandığı için marangozluk mesleğini seçmiştir. Bu kapsamda ahşap ev imalatı, çeyiz sandığı ve gül kutusu gibi el emeği ahşap işleri yapmıştır.

Askerlik görevine giden Ali Coşkun, askerde kılıç yapmayı ve dövme demirciliğini öğrendi. Askerlik bitiminde köyüne dönen Ali Coşkun, 1944 yılında Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Örencik Köyü’nde dülgerlik dükkânı açmıştır. İşletmesinde tüfek ve bıçak imalatı yapmıştır.

Ali Coşkun, 1962 yılında köyün ilk traktörünü alarak 1966 yılında tomruk biçme atölyesini kurmuştur. O yıllarda köyde elektrik olmadığından dolayı traktörün arkasına kayış bağlayarak biçme şeridini çalıştırmıştır.

Ailenin üçüncü kuşağı Mustafa COŞKUN, 1952 yılında dünyaya gelmiştir. Mustafa COŞKUN, 12 yaşında tomruk biçme işinde babasına yardım ederek çalışma hayatına adım atmıştır. Askerlik görevini 1974 yılında 5. Kolordu İstihkam Taburu’nda Marangozhane Sorumlusu olarak tamamlamıştır. Ali Coşkun, askerlik dönüşü köyüne elektrik geldiğini görünce, pulanya daire makinaları alarak ahşap pencere ve kapı imalatı yapmaya başlamıştır.

Şirketimizi bugünlere getiren ve kurumsallaşmasını sağlayan dördüncü kuşak Ali COŞKUN 1969 yılında doğmuştur. 1983 yılında ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra babası Mustafa COŞKUN’un yanında Bolu merkezdeki atölyede marangozluğa adım atmıştır. 2005 yılına kadar babası ile beraber çalışmaya devam etmişlerdir. 2005 yılında işletmeyi babasından devralarak kişiye özel kaliteli imalat yaparak ismini Bolu piyasasına duyurmuştur.

Ali COŞKUN’un oğulları olan ailenin beşinci kuşağı Erol COŞKUN, Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Firmanın kişiye özel mobilya tasarımlarının çizimlerini yapmaktadır. Ali COŞKUN’un diğer oğlu Onur COŞKUN ise Fatih Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 2015 yılında mezun olduktan sonra firmanın daha iyi yerlere gelmesi için gayretle çalışmaktadır.

Ali Coşkun Mobilya, Bolu’nun küçük bir köyünde doğup, Bolu’da gelişmeye devam ederken bir yandan da dünyaya ürün satan bir girişimcilik öyküsüdür. Ali Coşkun Mobilya’nın Ali Coşkun Mobilya Tasarım ve RealWood olmak üzere iki tescilli markası vardır.

Coşkun Mobilya ailesi olarak her zaman kendimizi yenileyerek, çağa ayak uydurmaya çalışmaktayız. Bu kapsamda mobilya imalatına ek olarak e-ticaret konusunda da yatırım yapmaya karar vermiş bulunmaktayız. Bu konuda ağırlıklı olarak kontrplak malzemeden geçme sistem olarak portatif ahşap oyuncaklar, çok amaçlı beşik, sallanan koltuk, kamp sandalyesi, piknik masaları, çocuk etkinlik masaları, ayaklı askılık ve dekoratif raf gibi onlarca ürünü üreterek hem yurtiçi hem de yurtdışı piyasalarına satmaktayız.

Vizyonumuz

Evrensel standartlara uygun, dünya genelinde her yaşam alanına sevgiyle mobilya üretmek ve ürettiğimiz ürünleri tüm dünya ya pazarlamak

Misyonumuz

  • Müşteri beklentileri doğrultusunda; her yaşam alanına güven, kalite, değer katan,
  • Yaşadığımız coğrafyanın kültürel zenginliklerini ar-ge özgün model ve tasarımlarıyla kilim gibi dokuyan,
  • Farklı, belirleyici, çevreye duyarlı, topluma saygılı,
  • Ülke ekonomisine katkı sağlayan,
  • Çalışanıyla, tüketicisiyle mutlu Coşkun Ailesi oluşturmak.

Bizi farklı kılan nedir?

Ali Coşkun Mobilya Tasarım olarak yılların birikim ve tecrübesini en son teknoloji ile harmanlayoruz. En son moda ürünleri sizin için üretiyoruz. Ayrıca sadece bizde bulabileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıran özgün tasarımlarımız sizi bekliyor.

Beraber Tasarlıyoruz

Ezberci Değil, Yenilikçiyiz

Memnuniyetiniz Bizim İçin Önemli